Sellel aastal võtame riski ja viime oma suveetendused õue! Täpsemalt siis Sõiduhobuste talli sisehoovi.

“ÖÖ ÕIGUS” on Toomas Suumani kirjutatud näidendi “Viimase öö õigus” töötlus. Näidend pälvis 2013. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluse peapreemia.

Näidendi tegevus leiab aset mõned aastad enne ja 10 aastat pärast Eesti esimese vabariigi väljakuulutamist. Sündmused hargnevad väljamõeldud Ojastu mõisas, kuhu saabub noor parun Heinrich von Linden, kes mõisa pärijana peab langetama raskeid otsuseid. Minevik, olevik, tulevik segunevad ja suured otsused nõuavad valikuid. Öö viib päevavalguse ja toob esile asju, mille olemasolust pole olnud aimugi.

“ÖÖ ÕIGUS” on lugu õigusest ja õiglusest, kodumaast ja kodumaatusest. Õigusest elada ja armastada, vabadusest olla ja jääda iseendaks.

“ÖÖ ÕIGUS” on lugu meestest ja meestele. Mehed teevad plaane, peavad sõdu, ajavad taga tõde, õigust ja vabadust. Ometi ei saa mehed naisteta. Naiste osaks jääb tihti öö, mil nad vargsi tulevad ja kindlalt oma õigust nõuavad - õigust olla õnnelik.

 

Idee autor: Toomas Suuman

Lavastaja ja töötluse autor: Eili Neuhaus

Kunstnik: Reili Evart

 

Lavastus valmib koostöös SA Alatskivi Lossiga.

Vabaõhuetendused toimuvad SA Alatskivi Lossi sõiduhobuste talli sisehoovis.

Etendus on kahes vaatuses 45 minutilise vaheajaga.

 

Etendused: 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ja 28 juuli

Etenduste algus: 19.00

 

PILETID MÜÜGIL PILETILEVI MÜÜGIPUNKTIDES ALATES aprillist 2024

Info: info@alatskiviloss.ee, +372 51 984 403


Lossi keraamikakojas saab alguse uus hooaeg! Alates 18. jaanuarist võtab Tanel kõiki soovijaid vastu. Oma osavõtust palume Tanelile teada anda!Kolmekäiguline õhtusöök šoti rahvusroogadega, keelekaste ja meelelahutus. Ikka Šoti kombel.
Iga Burnsi õhtusöök, mis üle kogu maailma aset leiab, on ainulaadne. Kuid põhikava on kõigil üks: nautida šoti armastatuima rahvalauliku Robert Burnsi loomingut, muusikat, head toitu ja joogipoolist. Burnsi õhtusöögil Alatskivi lossis 25. jaanuaril 2025 ootavad külalist kõned, toostid, luule, laulud ja keilitantsud. See on üks äraütlemata tore õhtu!
Õhtu sisaldab kolmekäigulist õhtusööki šoti rahvusroogadega, keelekastet ja
meelelahutust.

Õhtusöök on sobilik täisealistele.
Uksed avatud alates kella 18.00st, ametlik peo algus kell 19.00.
Rohkem infot info@alatskiviloss.ee