"Kui seda metsa ees ei oleks" etendused Alatskivi lossis

Autor : Urmas Lennuk
Lavastaja : Eili Neuhaus
Kunstnik : Irina Marjapuu

Osades : Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater), Eduard Salmistu (Rakvere Teater), Madis Mäeorg (Rakvere Teater), Margareth Villers (Rakvere Muusikakool).
Valgus ja helikujundus : Peeter Pilv
Etendusejuht : Eili Neuhaus

Näidend on inspireeritud Juri Nagibini,Henri Toyati ja Pjotor Tśaikovski loomingust.

Paruness von Meck ootab parasjagu kirja suurelt heliloojalt Tśaikovskilt, kui tema mõisa saabub kaupmees Zgutov. Kaupmees tahaks osta parunessi metsa, aga paruness ei saa ju ometi laskuda labasesse äritehingusse, kui kohe - kohe on saabumas kiri suurelt heliloojalt endalt.
Päevast saab õhtu, õhtust hommik ja hommikust nädal....Aga mida ei tule, on kiri.
Kaupmehe ja parunessi kohtumistesse sekkub parunessi poeg Volodja, kes muutub omamoodi sillaks Tśaikovski kirja ja metsamüügi vahel.Tragikoomikat lisab kõigi kolme suhetesse tõsiasi, et nii paruness, kui tema poeg on Tśaikovskist omal kombel sisse võetud, samal ajal kui kaupmehe muusika-alased teadmised piirduvad vaid balalaika eristamisega praepannist.

Pisut tśehhovlikus armastusloos leidub nii koomikat, suuri tundeid, inimlikke igatsusi kui ka traagilist valu. Ja muidugi – hästi palju muusikat.

Lavastus on tegijate poolne sügav kummardus kuulsale vene heliloojale - Pjotor Tśaikovskile.Tema loominguline põlemine, pidev otsingulisus, vastuolud reaalsusega ja meeletu armastus muusika ja loomise vastu – on inspireeriv ja tunnetatav ka läbi aegade.

Mõisateatri „Projekt“ truppi kuuluvad põhitöökohana Rakvere teatris töötavad inimesed. Lavastaja Eili Neuhaus on vabakutseline lavastaja aastast 1998. Eesti Lavastajateliidu liige. Margareth Villers õpib Rakvere Gümnaasiumi 11.klassis. Ta on lõpetanud Rakvere Muusikakooli klaveri eriala – Kaarel ja Toivo Peäske – õpilasena.

Etendus kahes vaatuses.
Etenduse kestus koos vaheajaga 2,5

Piletid müügil Piletilevis.

Tegemist ei ole lasteetendusega.Alatskivi Loss: info@alatskiviloss.ee või telefoninumbril +372 528 6598.

Enne etendust on võimalik einestada Lossi Restoranis (vajalik eelbroneering). Samuti pakub Lossi Restoran vaheajal teatrikohvikus kergemaid suupisteid.

Lossi Restoran: alatskivi@lossirestoran.eu või telefoninumbril +372 5303 2485
"