• Rahvusvaheline muusikapäev, kontsert


  13.09.2016

  Rahvusvaheline muusikapäev

  1. oktoober kell 13 kontsert

  Esinevad sopranid Arete Teemets ja Nadia Kurem ning pianist Piia Paemurru.

  Kontsert on tasuta!

  Sopranit Arete Teemetsa on tunnustatud mitmete mainekate preemiatega, näiteks esikohaga Santa Chiara võistlusel, kolmanda preemiaga Spoleto rahvusvahelisel ooperilauljate võistlusel, esikohaga rahvusvahelisel Flame muusikakonkursil jm. Tema rollide hulka kuuluvad näiteks Kate Pinkerton Puccini “Madama Butterfly’s”, Rosina Mozarti “La Finta Semplices” ning Sandrina Mozarti “La Fina Giardinieras”. Ta on andnud ka soolokontserdi Saaremaa Ooperipäevadel, esinenud belgia barokkansambliga “Ausonia” Prantsusmaal jne.

  Legendaarne sopran Nadia Kurem on laulnud pearolle sellistes ooperimuusika tähtteostes nagu Violetta Verdi “Traviatas”, Adina Donizetti “Armujoogis”, Pamina Mozarti “Võluflöödis, Lisa Tšaikovski “Padaemandas” jne. Kontsertreisid on viinud teda näiteks Ungarisse, Rootsi, Soome ja Venemaale. Viimasel ajal võib Kuremit sageli kuulda kammerkoosseisudes. Kurem on ka armastatud muusikapedagoog, kes on koolitanud ridamisi silmapaistvaid lauljaid ning juhatab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonda.

  Pianist Piia Paemurru on esinenud solisti ja ansamblistina Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal jm. Tema lavapartneriteks on olnud sellised lauljad nagu Eilene Hannan, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill jpm. Paemurrut on mitmetel lauljate võistlustel tunnustatud parima klaverisaatja eripreemiaga. Hetkel töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.