• 15.9 Myrddin De Cauter, kitarrikontsert


  03.09.2013

  MYRDDIN De Cauter, kitarr

  Nuevo flamenco

  "Vormis ja sügavuses on Myrddin unikaalne, ma ei ole kunagi näinud midagi ehedamat." Rafael Riqueni (Hispaania tuntumaid flamenco kitarriste ja heliloojaid)

  "Mulle teeb suurt au, et Myrddin on kuulunud minu õpilaste hulka." Gerardo Núñez (Hispaania tuntumaid flamenco kitarriste ja heliloojaid)

  "Kuulates Myrddin'it, kuulen ma midagi palju enamat kui kitarri. Mind kistakse kaasa, meelitatakse järgnema, otsekui tahaks ta mind endaga ühes rebida. Täpselt nagu teatris - eesriie tômmatakse kôrvale, süüdatakse prožektorid, saabub vaikus ja sa tunned, et kõik on võimalik. Kohe-kohe hakkavad juhtuma imelised, seletamatud asjad. Kuulates Myrddin'it jään unelema tema anonüümse meditatsiooni saatel, olles tunnistajaks sügavale lüürilisele eneseväljendusele." Wannes Van de Velde (poeet ja laulja, Belgia kaasaegse kultuuri suurkuju)

  ***

  Myrddin on pärit Belgia muusikute perekonnast, kus kõik mängisid pilli. Tema isa Koen De Cauter on üle maa armastatud Jacque Brel'i interpreet ning mustlasjazzi ringkondades tuntud üle Euroopa. Varases lapsepõlves tundis Myrddin huvi trummide vastu ning alustas klarnetiga, keskendudes isa eeskujul jazzile ja mustlasmuusikale. Neljateistkümneselt avastas ta flamenco ja vaimustus selle muusikakultuuri rikkusest ja erilisusest. Peale põhitõdede omandamist isalt õppis ta mõnda aega klassikalist kitarri, mille järel läks Hispaaniasse, et võtta meistrikursusi flamenco-maailma suurtelt, teiste seas Manolo Sanlucar, Gerardo Núñez, Rafaël Riqueni ja Enrique De Melchor.

  Aastate pikku omandas Myrddin fenomenaalse tehnilise virtuoossuse, kuid tema peamiseks eesmärgiks on olnud ja jäänud muusika sügavus. Tema ainulaadne ja isikupärane kaasaegse flamenco stiil on välja kujunenud paljude mõjude ja tema erinevate huvide tulemina.

  Myrddin hakkas soolo-kontsertidega esinema juba enne esimese albumi "Imre" (MAP Records) ilmumist 2000. aastal. Viis aastat hiljem üllitatud "Novar" kinnitas tema positsiooni Belgia flamenco ühe liidrina. 2009. aastal ilmunud album "Lucia Nieve" (Zephyrus Records) jätkas kitarristi otsinguid ja täiustumist kogenud ning tunnustatud flamenco-interpreedina. Plaadil kõlavad bulerías, guajiras, siguiriyas, soleá por bulerias, rumba ja farruca on kirjutatud ja mängitud meistri käekirjaga. Myrddin on endale nime jõudnud teha ka kaasaegse helilooja ja arranžeerijana, samuti oli ta möödunud aastal asutatud Gendi Flamenco Festivali (www.flamencofestival.be) esimene kuraator.

  Soolokontsertidel naelutab Myrddin kuulajad hinge kinni pidades toolide külge otsekui nõiutult. Ta esineb ka mitmetes rahvusvahelistes ning Belgia tipp-koosseisudes, sealhulgas pereansamblis, kus tema pill on lapsepõlvest peale olnud klarnet.

  www.myrddinmusic.com

  Pilet 5€

  Piletid müügil pool tundi enne kontserti algust kohapeal

  Info ja pileite broneerimine admin@alatskiviloss.ee või 7 453 816